Galerie projektu

Veřejná soutěž: Náměstí Slobody KNM

I když je řešeným územím jen malá část z celého náměstí, prostor vnímáme jako celé náměstí – místo, kde se odedávna lidé setkávali, konaly se zde jarmarky, slavnosti, obyvatelé sem chodili pro vodu a také zde trestali provinilce. To se vylučuje s parkovou funkcí, kde primární roli sehrává udržovaná zeleň v symbióze s relaxační funkcí. Proto se náš návrh podobá více městskému prostoru.

Největší, námi navrhovanou změnou je odstranění travnaté plochy, která dnes neplní svou funkci oddechového trávníku. Zvolili jsme proto vydláždění celé plochy dlažebními kostkami, které opticky vyčlení prostor. Pro vnesení moderního prvku a oddechové funkce do prostoru jsme kolmo k ose náměstí umístili dvě dřevěné „mola“ nebo lavice, které umožní lidem usadit se do libovolné polohy. Vlnovitý tvar mola je sice moderní, ale nijak agresivně nekontrastuje historickému rázu náměstí. Ba naopak, vybízí lidi k posezení a strávení volné chvilky v tomto prostoru. Decentní ruch města je narušen jemným žblunkáním vody. Vodní prvek není řešen jako klasická fontána se zásobním bazénem, ale jako vodní střiky vycházející přímo z dlažby. V letních měsících tak slouží i jako příjemné osvěžení. Pro výsadbu jsme zvolili 4 odrostlé jedince rodu Platanus, které nahradí stávající, pomalu dožívající lípy.

  • Rozloha: 250 m2
  • Stav projektu: nerealizováno

Naše projekty

{{project.title}}

{{project.location}}

Nahrávam

Přehled všech projektů


Kontaktujte nás

V případě, že máte dotazy, potřebujete konzultovat svůj záměr, nebo chcete usměrnit svou představu, neváhejte se na nás obrátit. Jsme připraveni se s Vámi podelit o naše nápady a zkušenosti. Anebo nám napište jen tak.

Napište nám