Galerie projektu

Zahrada domu IST v Čunově

Návrh zahrady se snaží respektovat architekturu domu, a náležitě na to navazuje. Dům je řešen v duchu venkovského domu skloubeného s dnešní, moderní architekturou. Prodloužený tvar je odkazem na někdejší tvarosloví domů, kdy byla častou součástí domů veranda nebo slovensky „gánok“. Koncept zahrady tento detail zvýrazňuje.

Zahrada je rozdělena na dvě poloviny, přičemž levá polovina má charakterizovat divokou přírodu prostřednictvím květnatých záhonů s vysokým podílem travin. Záměrem je různorodost během celého roku, aby se obyvatelé domu těšili na každé roční období. Na jaře zde kvetou jarní cibuloviny, v létě luční květy a na podzim množství trav. V zimě si záhony také udržují charakteristickou strukturu. Ústředním prvkem je chodník z dřevěných pražců, který vede od začátku až po konec zahrady a dřevěná terasa s břízou uprostřed květinového záhonu.

  • Stav projektu: po realizaci

Naše projekty

{{project.title}}

{{project.location}}

Nahrávam

Přehled všech projektů


Kontaktujte nás

V případě, že máte dotazy, potřebujete konzultovat svůj záměr, nebo chcete usměrnit svou představu, neváhejte se na nás obrátit. Jsme připraveni se s Vámi podelit o naše nápady a zkušenosti. Anebo nám napište jen tak.

Napište nám