Galerie projektu

Zahrada rodinného domu v Šajdíkových Humencoch

Ideový koncept se opírá o skloubení okolní divoké přírody s udržovanou – ušlechtilou zahradou. Těžištěm návrhu je napodobení okolních přírodních podmínek tak, aby zahrada nepůsobila jako cizí prvek v této krásné zemi. Snahou je rozdělit zahradu na dvě poloviny; první je intenzivně udržována zahrada (dále jen intenzivní zahrada) určená k častému pobytu, druhá je extenzivní, přírodní. Zároveň však tyto zahrady spolu komunikují ať druhovou skladbou, nebo prvky, které tyto části propojují. Intenzivní zahrada disponuje kvalitním, nízko sekaným trávníkem a záhony, které jsou sice vzhledově atraktivní, ale nevyžadují tak vysokou údržbu jako běžné trvalkové záhony. Druhové složení je takové, že není nutný žádný automatický závlahový systém. V rámci intenzivní zahrady zde najdeme i ovocné stromořadí, které bude sloužit jako doplňkový zdroj ovoce v kuchyni.

Hlavním propojovacím prvkem obou zahrad jsou skupiny borovic, které tu vytvoří jakýsi lesík s příjemným prosvětlením zvaným také „chiaroscuro„. Borovice jsou totiž přítomny v každé části zahrady. Dalším prvkem jsou kamenné chodníky, které člověka přímo pozvou nahlédnout i do „divočny“ za linií anglického trávníku. Za touto linií se totiž nachází květnatá louka podobná těm ve volné přírodě, obohacená o intenzivní kvetoucí druhy. Za touto loukou se nachází poslední fáze zahrady – původní porost olší a mokré tůně s kapradinami a kvetoucími kosatci. Za touto částí se už nachází jen volná krajina, kterou můžeme nadneseně nazvat „divočina za plotem“.

  • Rozloha: 3600 m2
  • Stav projektu: před realizaci

Naše projekty

{{project.title}}

{{project.location}}

Nahrávam

Přehled všech projektů


Kontaktujte nás

V případě, že máte dotazy, potřebujete konzultovat svůj záměr, nebo chcete usměrnit svou představu, neváhejte se na nás obrátit. Jsme připraveni se s Vámi podelit o naše nápady a zkušenosti. Anebo nám napište jen tak.

Napište nám