Galerie projektu

Zahrada rodinného domu v Žilině

Návrh této zahrady byl tvořen ve spolupráci s Lubomírem Slejzákem, specialistou na feng-šuej. Na přání klienta měla zahrada splňovat tyto principy, což se v konečném důsledku podařilo. Ústředním prvkem zahrady je jezírko neobvyklého tvaru, které do prostoru vnáší život a dynamiku. Naproti tomu, obří balvany rozmístěny na přesně určených místech jsou protikladem vodní hladiny. Jejich tvar a velikost však vzbuzuje pokoru. Myšlenku vnesení „pravé“ přírody do zahrady podtrhují extenzivní záhony s nízkou potřebou údržby v kombinaci s borovicemi jako primárním dřevinným druhem. Ohraničení zahrady není řešeno vysokou zdí tak, jakž je to dnes trendem, ale habrovým živým plotem, který jakoby tvořil rám živého obrazu.

Při realizaci byly použity ty nejušlechtilejší materiály nejvyšší jakosti. To platí i o rostlinném materiálu – byly použity vzrostlé a kvalitní výpěstky dřevin, trvalek a cibulovin.

  • Stav projektu: po realizaci

Naše projekty

{{project.title}}

{{project.location}}

Nahrávam

Přehled všech projektů


Kontaktujte nás

V případě, že máte dotazy, potřebujete konzultovat svůj záměr, nebo chcete usměrnit svou představu, neváhejte se na nás obrátit. Jsme připraveni se s Vámi podelit o naše nápady a zkušenosti. Anebo nám napište jen tak.

Napište nám